The Great Escaper

The Great Escaper

Gebaseerd op het waargebeurde verhaal van de Britse Tweede Wereldoorlog-veteraan Bernard Jordan.In de zomer van 2014 wil Bernard Jordan, hij is dan al 89, nog één keer deelnemen aan de 70e gedenkdag van D-Day op het strand van Normandië. Hij 'ontsnapt' ervoor uit het verzorgingshuis om zo mogelijk in het reine te komen met zijn oorlogstrauma, maar hij viert er ook zijn liefdevol 60-jarig huwelijk met zijn vrouw Rene mee. Zij steunt hem onvoorwaardelijk bij zijn bijzondere avontuur.Bernie's reis
[Lees meer...]
Regie Oliver Parker
Speelduur – Land – Jaar 97 minuten – Verenigd Koninkrijk – 2023
Met Danielle Vitalis, Glenda Jackson, John Standing, Laura Marcus, Michael Caine, Will Fletcher
Fanfare poll
⭐ 8.89
🏅 Op plaats 7 in 2024
🏆 Op plaats 140 all-time
Gebaseerd op het waargebeurde verhaal van de Britse Tweede Wereldoorlog-veteraan Bernard Jordan.

In de zomer van 2014 wil Bernard Jordan, hij is dan al 89, nog één keer deelnemen aan de 70e gedenkdag van D-Day op het strand van Normandië. Hij 'ontsnapt' ervoor uit het verzorgingshuis om zo mogelijk in het reine te komen met zijn oorlogstrauma, maar hij viert er ook zijn liefdevol 60-jarig huwelijk met zijn vrouw Rene mee. Zij steunt hem onvoorwaardelijk bij zijn bijzondere avontuur.

Bernie's reis duurde maar 48 uur, maar hij haalde de pers over de hele wereld.

Naast topacteur Michael Caine (90) speelt Glenda Jackson haar laatste rol voor haar dood in 2023.

"Er is geen bombast en geen overdaad, maar toch wordt de (vergrijsde) setting met ragfijne huiden en rimpels treffend neergezet. De vergankelijkheid staat op de gezichten van de bewoners geschreven." (Filmtotaal)
Vertoningen
DO 04 apr 2024 20:15 u · met pauze · Utopiazaal
MA 08 apr 2024 14:00 u · met pauze · Fidei et Arti