Waterboys

Do 09 feb 2017 20:15 Met pauze
Fanfare poll ⭐ 8.19 – Op plaats 22 in 2017 – Op plaats 463 alltime
Regie Robert Jan Westdijk
Speelduur – Land – Jaar 93 minuten – Nederland – 2016
Met Leopold Witte, Tim Linde, Helen Belbin, Julie McLellan, Liliana de Vries e.a.

Als er al ‘vrouwenfilms’ zouden bestaan, zou Waterboys misschien een ‘mannenfilm’ kunnen worden genoemd. Maar mooie films zijn natuurlijk voor iedereen de moeite waard. Feit is, dat de film van vanavond de relatie vertelt tussen vader Victor en zoon Zack, nadat ze bij toeval tegelijkertijd door hun respectievelijke partner aan de kant werden gezet. Samen reizen ze af naar Schotland omdat Victor er zijn nieuwe boek moet presenteren en Zack overhaalt hem hierbij te vergezellen.

“Zonder de ballast van een grotere set en dito belangen lukt het Robert Jan Westdijk een prima film te maken. Geen vette grappen, wel een geestig script. Geen hoogoplopend drama, wel emotionele lading. Waterboys voelt moeiteloos." (de Volkskrant)

“Robert Jan Westdijk is terug. De regisseur die twintig jaar geleden debuteerde met Zusje (...) bereikte met vier opvolgers niet meer dezelfde hoogte. Pijnlijk. Maar met Waterboys - waarvoor Westdijk weer zelf in de pen klom - is het roer om." (Trouw)

Bijzonderheden

Muziek: The Waterboys