Het lijkt haast een gewoonte dat vrouwen en zelfs meisjes worden gedrogeerd en daarna misbruikt binnen de gesloten geloofsgemeenschap van mennonieten. Dat misbruik leidde in een enkel geval zelfs tot een zwangerschap. Tussen 2005 en 2009 vond het ook werkelijk plaats in Bolivia en de Canadese schrijver Miriam Toews publiceerde er in 2018 het gelijknamige boek over.
De film Women Talking vertelt hoe de vrouwen op een hooizolder overleggen wat te doen: de mannen vergeven en blijven of is het beter de gemeenschap te verlaten?
We vertonen de film mede in het kader van de Internationale Vrouwendag, die elke jaar op 8 maart wordt 'gevierd'. De film werd genomineerd voor een Oscar voor beste film en voor beste scenario.
Women Talking
Do 09 mrt 2023 20:15
Fanfare poll
⭐ 8.12 – Op plaats 28 in 2023 – Op plaats 488 alltime
Regie
Sarah Polley
Speelduur – Land – Jaar
105 minuten – Verenigde Staten – 2022
Met
Rooney Mara, Frances McDormand, Claire Foy, Jessie Buckley